Yurt Dışı Lise Eğitimi

Hayat sadece okulunuzdan ailenizden ve bulunduğunuz şehir veya ülkeden ibaret değil. Peki, başka şehir ve ülkeleri hiç merak etmiyor musunuz? Yeni bir ülke ve yeni bir okulda, yeni arkadaşlar edinmek ve yeni şeyleri keşfetmeyi hiç düşündünüz mü? 

Yurtdışında geçireceğiniz lise eğitim programı yaşadığımız dünyayı yeniden tanımanıza ve ufkunuzu geliştirmenize yardımcı olacak. Bir yandan gittiğiniz ülkenin farklı kültür ve yaşam tarzlarını tanırken, bir diğer yandan da kendi ayaklarınız üzerinde durma, değişik görüş ve inançlara saygı duyma yeteneği kazanacaksınız. Yurt Dışının size katacağı faydaları düşündüğünüzde emin olun kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.

Siz de Big Apple ile Amerika'dan Kanada'ya, İtalya'dan Fransa'ya birçok ülkede Lise Değişim Programı’na katılın, bu ülkelerdeki eğitim sisteminin sunduğu yüksek standartlar ve avantajları Big Apple deneyimi ve ayrıcalığıyla yaşayın.Sizde lise değişim proğramları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için sayfanın sağ üst köşesinde bulunan bize ulaşın formunu doldurabilirsiniz.En kısa zamanda uzman danışmanlarımız sizinle iletişime geçecek ve sizlere detaylı bilgi vereceklerdir.

Başvuru koşulları;

 En az 2 sene seçilen ülkenin dilinde eğitim görmüş olmak

 14–18 yaşları arasında olmak

 Okul ortalamasına yakın bir not ortalamasına sahip olma

 Yurtdışı eğitim danışmanlarımızın yapacağı mülakatı geçmiş olmak

Not: Geri döndüğünüzde derslerinizi lisenizde saydırmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Başvuru zamanı;

Akademik sene dahilinde belirtilen 9 aylık programlar Ağustos ayından Haziran ayına kadar devam eden süreyi kapsar. (Avustralya ve Yeni Zelanda’da Şubat’tan Aralık ayına kadar). Lise eğitimi için en az 5 ay önceden başvuru yapılması gerekmektedir. Ağustos ayında başlamak için en geç Ocak ayında başvuru yapılmasını öneririz.

Şehir seçimi yapabilirsiniz, bu konu da kontenjan, başvuru tarihinde yaptığınız zamanlama genelde seçiminizi olumlu yönde karşılanmasını sağlar. Gideceğiniz ya da gitmeyi düşündüğünüz ülkede ki öğrenci yerleştirdiğimiz liseleri uzman danışmanlarımızdan edinebilirsiniz. 

Okulda Seçilebilecek Derslerden Örnekler

MATEMATİK

Temel Matematik, Cebir, Geometri, Trigonometri, Matematik Analizleri, Bilgisayar, vb...

FEN BİLİMLERİ

Kimya, Jeoloji, Bilim, Biyoloji, İleri Fizik, Botanik, Çevre Bilimi

İNGİLİZCE

Dilbilgisi, Edebiyat, Kompozisyon, Amerikan Edebiyatı, Konuşma, Yaratıcı Yazım, Edebiyat, Gazetecilik İngilizce, Münazara           

SOSYAL BİLGİLER

Amerikan tarihi, Hükümet, Dünya Tarihi, Psikoloji, Sosyoloji, Dünya Coğrafyası

EKONOMİ

Ekonomi, İşletme, İş Hukuku, Muhasebe

SPOR

Beyzbol, Basketbol, Tenis, Leading Cheer, Futbol, Halter, Yüzme, Yaşam Spor

GÖRSEL SANATLAR

Çizim, Resim, Seramik

YABANCI DİL

İspanyolca, Almanca, Fransızca

MÜZİK

Koro, Senfoni