Program İçeriği

Program Ücretine Neler Dahil?

Danışmanlık Hizmetleri: İş seçimi, gerekli evrakların hazırlanması, öğrenciye ABD hakkında genel bilgi verilmesi ve vize evraklarının hazırlanması konusunda BIG APPLE öğrenciye danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

İşe Yerleştirme: Big Apple ile yapacağınız görüşmeler sonucunda İngilizce seviyenize göre iş kolunuz belirlenecek, ardından uygun olduğunuz iş pozisyonuna yerleşiminiz yapılacaktır.

Kaza ve Sağlık Sigortası: Program ücretinize Travel kısmında da geçerli 250.000$ değerinde sağlık sigortası dahildir. ABD’de karşılaştığınız herhangi bir sağlık sorununda en yakın sağlık kuruluşuna giderek, sağlık kuruluşunun şartlarına bağlı olarak hiç ücret ödemeden ya da çok düşük bir kayıt ücreti ödeyerek tedavinizi yaptırabilirsiniz. Bu sigortaya estetik ameliyat, göz ve diş muayeneleri dahil değildir. Sizlere tavsiyemiz ABD’ye gitmeden önce sürekli kullandığınız ilaçları reçeteleri ile beraber ABD’de kalacağınız süre boyunca yeterli olacak şekilde yanına almanız ve sürekli hastalığınız var ise son bir kez gitmeden evvel kontrollerinizi yaptırmanızdır.

Oryantasyon: Öğrencilerimizle onlar ABD'ye gitmeden önce, ABD’de hangi işlemleri yapmaları gerektiği, karşılaşabilecekleri zorluklar, bazı yasalar, alışveriş, seyahat, konaklama hakkında bilgi verdiğimiz toplantı, telefon ya da Skype görüşmeleri düzenlemekteyiz.

SSN Sosyal Güvenlik Numarası Alınması :  Amerika'da SSN-Sosyal Güvenlik Numaranız olmadan ev kiralayamaz, otomobil kullanamaz, bir işte çalışamaz, SSN numarası alınmasında, sponsorumuzdan tam destek alacaksınız. Gitmeden social security ofis adresi ve başvuru için gerekli bilgiler bizler tarafından sizlere eksiksiz olarak sunulacaktır.

Tekrar Başvuruda İndirim:  Staj programına katılan öğrencilerimiz tüm programlarda kullanabileceği %15 indirim kuponu kazanır.

Önemli Not: Big Apple asla öğrencilerine çok para kazanma ve servet edinme vaadinde bulunmaz. Amerika'da Internship programı tüm ihtimallerin yaşanabileceği bir programdır bu nedenle gitmeyi düşünen bütün katılımcılar yaşanması muhtemel sorunlar için hazırlıklı olmalıdır.