Amerika'da Internship

Orta ve üst düzey İngilizcesi olan ve kariyerine Amerika gibi sosyal ve mesleki vizyonun daha geniş olduğu bir noktadan başlamak isteyenler için nokta atışı niteliğinde bir program olan Internship (maaşlı staj) programına Big Apple Company’nin size sağlayacağı ayrıcalıklar ile katılın, farkı hissedin.

Internship (Maaşlı Staj) Programı Nedir?

Internship (Maaşlı Staj) programı U.S. Department of State (Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı) tarafindan J–1 vizesi altında sunulan ve profesyonel gelişime olanak sağlayan mesleki bir gelişim programıdır. ‘INTERN ve TRAINEE’ statüsünde ABD’de sektörel deneyim elde etmek isteyen kişilere kişisel ve sektörel gelişim fırsatı sunmaktadır.

Internship programı 3 aydan 18 aya kadar Amerika’da çalışma imkanı sunmaktadır. 

Amerika'da Turizm Stajı Detaylı Bilgilendirme

Amerika'da Aşçılık Stajı Detaylı Bilgilendirme

 

Internship Programının Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Internship programında bütün pozisyonlar başlangıç ve orta seviyededir. Ama katılımcının gelişimine göre staj gördüğü kurum ya da işletmede yeteneklerine göre supervisor statüsüne yükselebilme imkanı da verilir ki bu, mesleki kariyerinizde liderlik seviyesine ulaşmanız için mükemmel bir fırsattır.

Internship size mesleki alanınızda değer katıp kariyerinizi daha sağlıklı planlama olanağı vererek size yardımcı olan bi programdır.

Internship iş yaşamınızdaki gelişmeleri, olayları değerlendirme, olayları ölçmeyi ve çözmeyi size daha etkin bir biçimde uygulamalı olarak öğretecektir.

Bunların yanı sıra ciddi bir yurtdışı deneyimi, özgeçmişinizde yer almış olacak.

Internship Program Süresi

Internship programı katılımcılara üniversitede öğrenim gördükleri branş ile ilgili olarak ABD’de 3-6-12-18 aylık değişen sürelerde sektörel deneyim elde etme imkanını sunmaktadır.

Ne Kadar Kazanılır?

Katılımcı "INTERN" statüsünde bulunduğu işletmelerde saatlik 12.00- 16.00 USD arasında ücret alabilmektedir. "TRAINEE" statüsünde bulunduğu işletmelerde saatlik 14.00- 20.00 USD arasında ücret alabilmektedir. Haftalık 35-40 saat süreyle çalışmakta olup, 40 saati aştığında Over-Time uygulaması yani saat ücretinin 1.5 katı ödeme uygulanır.

Program Ücretine Neler Dahildir? 

Stajın yapılacağı işletmeye yerleşim, DS2019 formu, ABD Konsolosluğu'na başvuruda (vize) destek, Sosyal Sigorta Numarası temininde destek, 24 saat ücretsiz destek telefon hattından faydalanma, konaklama yerlerinin ayarlanması ve 250.000$’lık sağlık sigortası program ücretine dahildir.