Neden Dil Eğitimi?

Yeni bir dil öğrenmek, ilk bakışta gramer (dil bilgisi) ve kelime öğrenerek, bunları gerektiği gibi kullanmayı bir beceri olarak edinmek diye tarif edilebilir. Ancak bu tanım tam olarak yeterli değildir. Tabii ki gramer ve kelime öğrenmek bir dili konuşabilmek için en önemli öğelerdir. Ancak yabancı dil öğrenmenin püf noktası deyince, bu pratik yapmaktan geçer. Pratik yapmanın tek yolu ise öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu ülkeye gitmektir.

Dil öğrenmek sabır isteyen bir süreçtir. Dil öğrenmeye başladıkça ve öğrenmeye başladığınız dilde kendinizi ifade edebildiğinizi gördükçe eğlenecek ve dil öğrenmekten keyif alacaksınız. En önemlisi ise öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu ülkenin yaşam tarzını, kültürünü ve insanların dile hakimiyetini gördükçe dil öğrenmek size daha çekici gelecek ve o dili yaşamaya başlayacaksınız. 

Dil öğrenmekte en önemli süreç Yurt dışında pratik yapmaktır. Bu pratiği sağlarken çok yoğun derslerden ziyade daha sosyal bir şekilde dil öğrenmeye çalışmaktır.  Sizlerde dil okulunu seçerken bunlara dikkat etmelisiniz. Haftalık 20 saatlik bir dil eğitiminin yanında sizler için sosyal etkinlikleri sunan bir dil okulunu seçmeniz sizin o dile daha hızlı alışmanızı sağlayacaktır. Dil sosyal hayatta çok daha hızlı öğrenilmektedir.

Gideceğiniz yerlerde mutlaka Türkler olacak ve onlarla karşılaşacaksınız. Mümkün oldukça kendi dilinizi konuşmamaya özen gösterin. Çünkü sizin ilk önceliğiniz dilinizi geliştirmek. Bunu asla unutmayın.

Dil öğrenirken sosyal hayata önem verin. Dil öğrenirken eğlenin. Yabancı arkadaşlar edinin ve onlarla zaman geçirin. Eğlence merkezlerine gidin. Kendinizi asla sosyal hayattan mahrum etmeyin.

Gittiğiniz yerde boş zaman buldukça çizgi film izleyin. Çizgi film izlemekten asla çekinmeyin. Çünkü çizgi filmlerde çocukların anlayabileceği yalın bir dil kullanılır. Kelimeler olabildiğine anlaşılır ve sade seçilmiştir. Çünkü çocuklarda aynen sizin gibi o dili daha yeni öğrenmektedirler.

Konaklamanızı doğru seçin. Yabancı bir arkadaş ile konakladığınız taktirde 24 saat pratik yapma şansı yakalarsınız. Ve en önemlisi ise arkadaşınızla birlikte eğlenebilir ve zamanı eğlenmeye yani dil öğrenmeye çevirebilirsiniz.

Hata yapmaktan asla korkmayın çünkü dil öğrenmek bir bebeğin ilk adımları gibidir. Düşe Kalka yürümeyi öğrenir bir bebek. Dil öğrenmekte aynıdır hata yaparak ve hatalarınızı düzelterek dil öğrenirsiniz.

Dil öğrenmekte en önemli merkezin kendiniz olduğunu asla unutmayın. Merak edin. Çabalayın ,Göreceksiniz zaman içerisinde sizde o dili konuşuyor olacaksınız.

Big Apple farklı ile tüm bu ayrıcalıklara ulaşmak sizlere çok yakın. Çünkü bizler için sizin kariyeriniz çok önemli.

Big Apple  farkı ile İngiltere den Amerika ya,  İspanya dan İtalya ya,  Malta dan Kanada ya bir çok ülkede dil öğrenme şansını yakalayacaksınız. Hem de hangi dili öğrenmek isterseniz o dili yerinde öğreneceksiniz.

Big Apple ile Hayallerinizi Ertelemeyin.

Dil Okulları