Kanada Üniversite Yerleşim Programı

Ülkede bulunan üniversitelerin nerdeyse tamamı YÖK tarafından tanınmaktadır. Bununla beraber öğrencilerine uluslararası geçerliliği olan diploma sahibi olma şansı sunulmaktadır.

Kanada'da Üniversite Eğitimi


Eğitim kalitesi dünya standartlarına göre oldukça yüksek olan Kanada öğrencilerine hem nezih hem de kaliteli eğitim imkanı sağlamaktadır.


1994 den bu yana dünyada yaşanılacak en iyi ilk 10 ülke sıralamasında yer almaktadır.


Dünya’nın en güvenli ülkeleri arasında bulunan Kanada öğrencilerine eğitim için güvenli bir ortam sağlar. Her yıl düşmekte olan suç oranının mevcut hali bile diğer ülkelere kıyasla oldukça düşüktür.


Kanada nüfusunun çoğunu göçmenler oluşturduğu için çok kültürlü bir yapıya sahiptir dolayısı ile gelen yabancıları ve onların kültürlerini anlayış, kabul ve saygı ile karşılarlar.


Oldukça saygılı ve arkadaş canlısı yapıları sayesinde gelen öğrenciler bulundukları ortama kolayca uyum sağlayabilmektedir.


Dünya’nın en güçlü ülkelerinden biri olan Kanada, barışçıl tavrıyla bu gücünü halkının ve misafir ettiği yabancı vatandaşların refahı için kullanmaktadır.

Kanada dolarının Amerikan dolarına göre daha düşük olması sayesinde daha ekonomik eğitim imkanı sunmaktadır


Kanada aynı zamanda aynı ülke sınırları içinde iki dil öğrenme imkanı sunmaktadır. Ülkede iki ana dil konuşulur bunlardan biri İngilizce diğeri ise Fransızcadır(Quebec eyaletinde).


Eğitim standartlarının ülke çapında yüksek tutulması sebebiyle eğitim görülen okul ile diğer okullar arası eğitim kalitesi veya sahip olunan prestij farkı minimumdur. Dolayısı ile seçeceğiniz okulun kariyerinize olumsuz etkisi olma olasılığı oldukça düşüktür.

 
Eyalete göre değişmekle birlikte mezun olduktan sonra öğrencilere 1 – 2 yıl çalışma izni verilmektedir bu sayede hem global firmalarda tatmin edici maaşlarla iş tecrübesi kazanmak hem de hala göçmen alan bir ülke olan Kanada’da yaşama ve vatandaşı olma şansı elde etmek mümkündür.

Üniversite