Debrecen Üniversitesi

Macaristan’ın ikinci büyük şehri Debrecen’de eğitim alın!

Doğu Macaristan'ın en önemli şehirlerinden biri olan Debrecen, nüfus bakımından Macaristan'ın ikinci büyük şehridir. Şehir, doğu Macaristan'ın ekonomik, kültürel ve bilimsel merkezidir.

Debrecen, hem yerel halk hem de ziyaretçiler için çok çeşitli kültürel etkinliklere sahiptir. Şehir, gastronomi ve müzik festivalleri ile ünlüdür. Ayrıca açık ve kapalı tiyatroları, sinemaları, restoranları ve barları ile tüm yıl boyunca eğlence imkanları sunar. Debrecen, her yıl binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Debrecen Üniversitesi’nin tarihi 16. yüzyıla kadar uzanmaktadır ve ülkenin en önemli üniversitelerinden biridir. 1538 yılında kurulmuştur çok sayıda yazar, bilim adamı ve politikacı yetiştirmiştir. 

Debrecen Üniversitesi, 6.900’ü uluslararası öğrenci olmak üzere yaklaşık 28 bin kişilik öğrenci topluluğu ile bugün Macaristan'ın en büyük yüksek öğretim kurumlarından biridir. Hem kaliteli hem de ekonomik bir eğitim sunduğundan, her yıl kayda değer sayıda uluslararası öğrenci, Debrecen Üniversitesi’nde eğitim almayı tercih ediyor.

 

Üniversite