Brunel University London

Brunel University London

 

Brunel University London (BUL): Londra'da Akademik Mükemmellik

 

Brunel University London (BUL), İngiltere'nin Londra şehrinde Uxbridge bölgesinde bulunan bir devlet üniversitesidir ve genellikle Brunel olarak bilinir. 1966 yılında kurulan ve adını Sanayi Devrimi'nin öncülerinden olan Viktorian mühendisi Isambard Kingdom Brunel'den alan üniversite, Haziran 1966'da Brunel College of Advanced Technology'e kraliyet şartnamesi verilerek Brunel University haline gelmiş; 2014 yılında ise resmi olarak adını Brunel University London (BUL) olarak değiştirmiştir. Üniversite, Britanya'nın önemli üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

 

Brunel, 2014 yılında benimsenen bir yapı ile üç kolej halinde düzenlenmiştir. Brunel'in üç akademik koleji şunlardır: College of Business, Arts and Social Sciences; College of Engineering, Design and Physical Sciences ve College of Health, Medicine and Life Sciences.

 

Üniversitenin öğrenci sayısı 16,150'nin üzerinde, personel sayısı ise 2,500'dir. 2021-22 mali yılında £271.3 milyon gelire sahip olan Brunel'de, bu gelirin £22.4 milyonu araştırma hibe ve sözleşmelerinden elde edilmiş, harcamalar ise £311.9 milyonu bulmuştur. Brunel University London, 2011 yılında Queen's Anniversary Prize ödülünü kazanmıştır. BUL, Commonwealth Üniversiteleri Birliği, Avrupa Üniversite Birliği ve Universities UK üyesidir.

 

Neden Brunel Üniversitesi Londra'yı Seçmelisiniz?

 

Kampüs Mükemmelliği: Brunel, tüm gerekli olanakları yürüme mesafesinde sağlayan modern ve güvenli bir kampüse sahiptir. Mini süpermarketlerden kafelere, 24 saat açık kütüphaneden çok inançlı ibadet alanlarına kadar her şey öğrencilerin rahatça erişebileceği konumda bulunmaktadır.

 

Konaklama Garantisi: Uluslararası öğrencilere, her öğrenim yılı için kampüs konaklaması garanti edilmektedir. 4,500'den fazla modern, konforlu ve güvenli odası ile Brunel, öğrencilere ihtiyaçlarına uygun konaklama seçenekleri sunar.

 

Canlı Öğrenci Hayatı: Brunel, 110'dan fazla ülkeden gelen 3,000'den fazla uluslararası öğrenci ile bir topluluk oluşturur. 39 uluslararası topluluk, dünya standartlarında spor tesisleri ve 50'den fazla ilgi ve aktivite kulübü aracılığıyla öğrencilere iş birliği yapma, farklı kültürlerin küresel sorunlara nasıl yaklaştığını keşfetme ve derslerden edinilen deneyimleri doğrudan iş yerine uygulama fırsatı sunar.

 

Uygun Konum: Uxbridge şehir merkezi, mağazaları, sinemaları, barları, restoranları ve bir gece kulübü ile kolayca ulaşılabilir. Ayrıca, Brunel kampüsü, Londra'nın merkezine sadece 45 dakika uzaklıkta bulunup, Heathrow Havalimanı'na sadece 15 dakikalık bir sürüş mesafesindedir.

 

Cömert Burslar: Brunel, her yıl 70'ten fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencilere yönelik 100'den fazla burs sunmaktadır. Yılda £7,500'ye kadar değere sahip olan bazı ödüller, üniversite ücretlerini ve yaşam maliyetlerini kısmen finanse etmeye yardımcı olur. Brunel, Chevening, The Commonwealth Scholarships ve Santander Mobility Awards dahil olmak üzere çeşitli burs organizasyonları ve kurumları ile iş birliği yapmaktadır.

 

Akademik Mükemmellik: Brunel Üniversitesi, akademik sıkılık, pratik yaklaşım ve yaratıcı düşünceyi birleştirerek topluma fayda sağlama misyonunu sürdürmektedir.

 

Websitesi: https://www.brunel.ac.uk/

Üniversite