Kingston University London

Kingston University London

Kingston University London, İngiltere'nin Güney Batı Londra'da, Kingston upon Thames Kraliyet Belediyesi sınırları içinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Kökleri 1899'da kurulan Kingston Technical Institute'ye kadar uzanmaktadır. Üniversite, 1992 yılında üniversite statüsü kazanmış olup, öncesinde Kingston Polytechnic olarak bilinmekteydi.

 

Kingston, yaklaşık 17,000 öğrenciye ve £192 milyon ciroya sahiptir. Kingston ve Roehampton'da dört farklı kampüse sahiptir. Sanat, tasarım, moda, bilim, mühendislik ve iş alanlarında uzmanlaşmış olup, Kingston Sanat Okulu, İş ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Sağlık, Bilim, Sosyal Bakım ve Eğitim Fakültesi ile Mühendislik, Bilgisayar ve Çevre Fakültesi'nden oluşmaktadır. Kingston Business School, CNAA MBA derecesi onaylıdır ve 2017 yılında Guardian Üniversite Ödülü'nü kazanmıştır. Kingston, Avrupa Üniversite Birliği, Commonwealth Üniversiteleri Birliği ve University Alliance grup üyesidir.

 

Town House: Modern Mimarlıkta Bir Başyapıt

Kingston University'nin Town House binası, 2020 yılında açılan altı katlı bir yapıdır ve Penrhyn Road kampüsünde yer almaktadır. İngiltere'deki Kraliyet Mimarlık Enstitüsü (RIBA) Altın Madalya sahibi Grafton Architects'in Birleşik Krallık'taki ilk projesidir. Binada, üç katlı bir akademik kütüphane, arşiv, dans stüdyoları, bir stüdyo tiyatro, iki kafe, dış balkonlar ve Kingston upon Thames ve Thames Nehri manzarasına sahip bir çatı bahçesi bulunmaktadır. Town House, 2021 Kraliyet Mimarlık Enstitüsü (RIBA) Stirling Ödülü ve 2022'de Avrupa Birliği Çağdaş Mimarlık Ödülü dahil olmak üzere birçok ödüle layık görülmüştür.

 

Future Skills Kampanyası ve İnovasyona Odaklanan Eğitim

Kingston, Haziran 2021'de Future Skills kampanyasını başlatarak becerilerin inovasyondaki önemini vurgulamış ve bu becerilerin canlı bir İngiliz ekonomisinin itici gücü olarak oynadığı hayati rolü ortaya koymuştur. 2021 ve 2022 anketlerinin sonuçları, 2,000'den fazla işletme ve 1,000 öğrenci örnekleminde YouGov'un desteği ile gerçekleştirilmiş ve işverenler tarafından en çok değer verilen temel becerilerin problem çözme, eleştirel düşünme, iletişim, adaptabilite ve yaratıcılık olduğunu göstermiştir.

 

Tarihçe: İlham Veren Kökler ve Büyüyen Başarılar

 

Kingston, 1899'da Kingston Technical Institute olarak kurulmuş olup, kimya, elektrik tesisatı, inşaat ve hemşirelik gibi kurslar sunmaktaydı. 1917'de öğretmen eğitimi için açılan Gipsy Hill College Kingston University'nin öncüsü oldu. 1930'da Kingston Sanat Okulu, Teknik Enstitü'den ayrılarak 1945'te Kingston Sanat Koleji'ne dönüştü. 1951'de ilk Penrhyn Road kampüs binaları açıldı. Kingston, 1957'de Eğitim Bakanlığı tarafından 'Teknoloji Bölgesel Koleji' olarak tanındı. 1970'te Teknoloji Koleji, Sanat Koleji ile birleşerek Kingston Polytechnic'i oluşturdu. 1975'te Kingston, Eğitim Bölümü'ne Gipsy Hill College of Education'ı dahil ederek büyüdü.

 

Kingston, 1992'de Further and Higher Education Act kapsamında üniversite statüsü kazandı. 1993'te Roehampton Vale kampüs binasını açtı ve 1995'te Dorich House'u satın aldı.

 

Kampüsler

Penrhyn Road

 Kingston'un ana kampüsüdür ve Kingston şehir merkezine yakındır. Sanat ve Sosyal Bilimler, İnşaat ve Bilgisayar Bilimleri, Sağlık, Bilim, Sosyal Bakım ve Eğitim ve Mühendislik gibi alanlarda eğitim almak isteyen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Bu kampüs, öğrenci birliği merkezi, ana spor salonu ve sağlık merkezi gibi tesisleri içermektedir.

 

Town House

 2020'de açılan Town House binası, modern mimaride bir başyapıttır. Altı katlı bina, akademik kütüphane, arşiv, dans stüdyoları, stüdyo tiyatro ve çatı bahçesi gibi özelliklere sahiptir.

 

Kingston Hill

 Hemşirelik, Eğitim, İş, Müzik ve Sosyal Bakım alanlarında eğitim sunan bu kampüs, önceden Gipsy Hill olarak bilinmekteydi. İşletme Okulu, 2012 yılında yeni bir binaya taşınmıştır.

 

Knights Park

Grange Road üzerinde konumlanan Knights Park Kampüsü, Kingston Sanat Okulu'ndan (KSA) gelen mimari, sanat ve tasarım öğrencilerine ev sahipliği yapmaktadır. Kampüs, Hogsmill Nehri'nin kuzey kıyısında inşa edilmiş olup, 1939 yılında açılmıştır.

 

Roehampton Vale Kampüsü

Roehampton Vale Kampüsü, 1993 yılında Kraliyet Mühendislik Akademisi Başkanı Sir William Barlow tarafından açılmıştır. Site, Kingston'un dışında, Friars Avenue üzerinde yer almaktadır. Bu kampüs, havacılık, otomotiv, motorlu taşıt ve makine mühendisliği alanında tamamen uzmanlaşmış bir kampüstür.

 

Websitesi:https://www.kingston.ac.uk/

Üniversite