Teesside Üniversitesi

Teesside University

Teesside Üniversitesi, ana kampüsü İngiltere'nin Kuzey Doğusundaki Kuzey Yorkshire'daki Middlesbrough'da bulunan bir devlet üniversitesidir. Resmi olarak 1930'da Constantine Teknik Koleji olarak açılmış, 1969'da politeknik olmuş ve sonunda 1992'de Lordlar Kamarası tarafından üniversite statüsü verilmiştir. Teesside Üniverstitesi’nde bir çok lisans ve yüksek lisans seçenekleri bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

 

Mühendislik: Teesside Üniversitesi, mühendislik alanında güçlü bir akademik program sunar. Makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, havacılık mühendisliği ve petrol ve gaz mühendisliği gibi alanlarda öne çıkan bölümlere sahiptir.

Bilgisayar Bilimi ve Yazılım Mühendisliği: Bilgisayar bilimi ve yazılım mühendisliği alanında Teesside Üniversitesi, modern teknoloji ve yazılım geliştirme konularında güçlü bir akademik temel sunar.

Sağlık Bilimleri: Sağlık alanında Teesside Üniversitesi, hemşirelik, sağlık hizmetleri yönetimi, radyografi ve diğer sağlık meslekleri alanlarında önde gelen programlara sahiptir.

İşletme ve Yönetim: Teesside Üniversitesi, işletme, pazarlama, finans ve insan kaynakları gibi işletme ve yönetim alanlarında güçlü bir eğitim ve araştırma portföyü sunar.

Sanat ve Tasarım: Sanat, tasarım ve medya alanlarında Teesside Üniversitesi, yaratıcı endüstrilere yönelik çeşitli programlar sunar. Görsel iletişim, moda tasarımı, grafik tasarım ve film yapımı gibi alanlarda öne çıkan bölümlere sahiptir.

 

Üniversitede, 2021/22 HESA öğrenci kaydına göre İngiltere'de 22.500'den fazla öğrenci bulunmaktadır. Teesside Üniversitesi, öğrencilerin, iş birliklerinin ve hizmet verdikleri toplumların ekonomik, sosyal ve kültürel başarısına katkıda bulunan bilgi üretir ve uygular. Araştırma, yenilik ve iş dünyası ile profesyonellerle etkileşimle zenginleştirilen eğitim sayesinde, hayatları ve ekonomileri dönüştürmektedirler.

 

Kampüs Konumu: Ana kampüs, Middlesbrough'un kalbinde yer alır; dostça bir kasaba olup öğrencilerin bekleyebileceği tüm mağazalar, restoranlar, sinemalar, publar, kulüpler, spor alanları ve müzelerle donatılmıştır.

Öğrenci Hizmetleri: Öğrencilerin danışmanlık ve rehberlik ihtiyacı varsa, bunları Student Life’da bulabilirler. Hizmetler, başvurulardan, kabullerden ve finanstan, kariyerlere, engelli desteklerine ve danışmanlığa kadar bir dizi konuda yardım içerir.

Tesisler: Teesside, canlı kampüslerine 270 milyon sterlinin üzerinde yatırım yapmış olup, tesisler arasında; güncellenmiş bir kütüphane, uzman mühendislik ve bilim laboratuvarları, yeni bir diş hekimliği uygulama tesisi, son teknoloji kayıt stüdyosu ve daha fazlası bulunmaktadır.

Websitesi: https://www.tees.ac.uk/

Üniversite