University of Liverpool International College

 

University of Liverpool

University of Liverpool International College (Kaplan International Pathways)

 

Kaplan International Pathways tarafından sunulan University of Liverpool International College pathway programları öğrencilere İngiltere'deki Liverpool Üniversitesi'ne giriş yapma fırsatı sunar. Bu pathway programları, doğrudan University of Liverpool'daki istedikleri dereceye giriş gereksinimlerini karşılamayan öğrenciler için alternatif bir seçenektir.

 

Genel olarak, pathway programının nasıl işlediği şöyle açıklanabilir:

 

Kayıt: Öğrenciler, University of Liverpool International College kampüsünde sunulan bir Kaplan Pathways  programına kaydolurlar. Big Apple Company, başvuru belgeleriniz, program başlangıçları ve kabul koşulları konusunda sizi bilgilendirecek, kabul sonrasında da vize başvuru süreciniz için size destek sağlayacaktır.

 

Ders İçeriği: Pathway programı, öğrencilerin akademik becerilerini, İngilizce dil yeterliliklerini ve spesifik derece programlarında gerekli olan konu bilgisini geliştirmeye odaklanır. Program, Bournemouth Üniversitesi'nin belirli derece programlarının gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmıştır.

 

Yükselme: Pathway programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, istedikleri derece programına geçiş yapabilirler. Bu geçiş genellikle otomatiktir, öğrencilerin gerekli akademik kriterleri ve devam şartlarını karşılaması koşuluyla gerçekleşir.

 

Avantajlar: Pathway programları, uluslararası öğrenciler için destekleyici bir ortam sunar. Daha küçük sınıflar, ek dil desteği ve öğrencilere İngiliz eğitim sistemine uyum sağlama konusunda rehberlik gibi avantajlar sunarlar.

 

Üniversite Deneyimi: Öğrenciler, Liverpool Üniversitesi'ne geçtiklerinde seçtikleri derece programına katılır ve öğrenimlerine üniversitenin tam akademik ve sosyal ortamında devam ederler.

 

Kaplan International Pathways programları, öğrencilere başarılı olabilmeleri için gereken becerilere ve bilgiye sahip olduklarından emin olmalarını sağlayan değerli bir basamak olarak hizmet eder. Ayrıca, öğrencilere üniversitenin akademik topluluğuna sorunsuz bir geçiş yapma imkanı tanırlar.

Liverpool, İngiltere'nin kuzeybatısında bulunan popüler bir şehirdir ve kültürel çeşitliliği, zengin müzik mirası ve samimi yerlileri ile tanınır. Başkenti ziyaret etmek de kolaydır, çünkü trenle sadece iki saat uzaklıktadır.

 

Liverpool Üniversitesi, Birleşik Krallık'ta bir dizi prestijli ‘red brick’ üniversitesinden biridir ve aslında bu terim, Liverpool Üniversitesi'nin Victoria Building adlı binasından türetilmiştir. 'Red brick' terimi, üniversitenin kökenini ve tarihini vurgular.

 

Red brick üniversiteleri, 1800'lerde yüksek öğrenimi daha geniş bir halk kesimine açmak ve hızla modernleşen bir işgücü için pratik bir eğitim sunmak amacıyla kurulmuş kurumlardır. Bu da demek oluyor ki Liverpool Üniversitesi, bilgi sunma geleneğini 100 yılı aşkın bir süredir sürdürmektedir.

 

Halka hizmet etme fikri, üniversitenin çalışmalarının temelinde hep yer almıştır. Günümüzde öğrenciler, Liverpool Üniversitesi'nin harika itibarı ve modaya uygun ve dost canlısı Liverpool şehrindeki konumu nedeniyle dünyanın dört birinden gelerek eğitim alırlar. Tüm bunlar, canlı bir sosyal hayat ve harika bir öğrenci deneyimi yaşamanızı bekleyebileceğiniz anlamına gelir.

 

Liverpool Üniversitesi'nin başarısının büyük bir kısmı, onlarca yıldır vurgulanan araştırmaya dayanmaktadır. Güncel tesisler ve inanılmaz bir uzmanlık düzeyi ile üniversite, birçok alanda etkili araştırmalar yapmaktadır. Aslında, üniversitenin 3 fakültede 2.000'den fazla aktif araştırma personeli bulunmaktadır.

 

Üniversitenin etkileyici araştırmaları doğrudan öğretim ve derece programlarına yansımaktadır. Bu da öğrenci olarak, alanlarında öncü olan kişilerden gelen öğretimden ve çığır açan projelere yakın olmaktan faydalanma şansı elde edeceğiniz anlamına gelmektedir.

 

University of Liverpool International College, üniversite kampüsüne yakın bir konumda, Liverpool Knowledge Quarter’da bulunmaktadır, bu da kolejde okuyan öğrencilere vardıkları itibaren hemen bir üniversite öğrencisi gibi hissedebilecekleri bir ortam sağlamaktadır.

 

Liverpool, İngiltere'nin kuzeybatısında bulunan popüler bir şehirdir ve kültürel çeşitliliği, zengin müzik mirası ve samimi yerlileri ile tanınır. Başkenti ziyaret etmek de kolaydır, çünkü trenle sadece iki saat uzaklıktadır.

 

University of Liverpool International College’de Sunulan Kurslar

 

Foundation Certificate

  • Business, Law and Social Sciences
  • Science and Engineering

 

Pre-Master’s

  • Business, Economics and Finance
  • Law and Social Sciences
  • Science and Engineering

 

Konaklama

Pathway programınızı okurken Kaplan Living Liverpool'da konaklama imkanından faydalanabilirsiniz. Bu, University of Liverpool International College binasında bulunan ultra-modern öğrenci konutudur ve öğrenci yaşamının tadını çıkarmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacağınız türde tasarlanmıştır.

Bu modern ve konforlu konut, University of Liverpool International College'daki zamanınız boyunca çalışmak, dinlenmek ve sosyalleşmek için ideal bir mükemmel bir seçimdir. Ayrıca, restoranlara, barlara, mağazalara ve süpermarketlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir konumdadır.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jlXqlspva_A

 

Üniversite