Edinburgh Napier Üniversitesi

Edinburgh Napier University

Edinburgh Napier Üniversitesi (İskoçça: Oilthigh Napier Dhùn Èideann), İskoçya'nın başkenti Edinburgh'da bulunan bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin kökenleri, 1964 yılında kurulan Napier Teknik Koleji'ne dayanmaktadır ve adını 16. yüzyıl İskoç matematikçisi ve filozofu John Napier'dan almıştır. Üniversite, 1992'de Lord Douglas-Hamilton tarafından üniversite statüsü verilerek Napier Üniversitesi olarak açılmıştır. 2009'da ise üniversite adını Edinburgh Napier Üniversitesi olarak değiştirmiştir. Bu süreçte, farklı birimlerin birleşmesi ve kampüslerin gelişimiyle üniversitenin büyümesi sağlanmıştır. Bugün, Edinburgh Napier Üniversitesi öğrencilere geniş bir akademik yelpaze sunmakta ve toplumda önemli bir rol oynamaktadır.

 

Edinburgh Napier Üniversitesi, üç ana kampüse sahiptir: Merchiston, Craiglockhart ve Sighthill. İskoçya'daki kampüslerdeki öğrencilerin yanı sıra dünya çapında transnasyonal programlara katılan ve çevrimiçi eğitim alan öğrenciler de dahil olmak üzere 19.500'den fazla öğrencisi bulunmaktadır. 2018 yılında bu sayı, dünya genelinden 140'tan fazla ülkeden neredeyse 9.500 uluslararası ve AB öğrencisini içermektedir.

 

Edinburgh Napier Üniversitesi, yetenekleri geliştirir ve dünya çapındaki toplulukları şekillendiren bilgi oluşturur. Yenilikçi araştırmaları, toplumun karşılaştığı sorunlara çözümler sunar; mezunları iş dünyasına hazır olarak ayrılır ve işverenlerle geniş çaplı bağlantılara sahiptir. Edinburgh Napier altı uluslararası odaklı okuldan oluşur ve her biri akademik itibarlarını artırmaya, mükemmel kişiselleştirilmiş yenilikçi bir öğrenci deneyimi sunmaya adanmıştır.

 

ENU'nun Edinburgh'da üç kampüsü bulunmaktadır ve öğrenme, öğretme ve araştırma için gelişmiş olanaklar sunar. İkonik, refah içindeki bir şehirde ve çarpıcı, ileriye dönük düşünen bir ülkede bulunan Edinburgh Napier, yaşamak, çalışmak ve öğrenmek için harika bir yerdir. İşletme Okulu'nun bulunduğu Craiglockhart kampüsü, eskiyle yeniyi harmanlar. Edinburgh'u gören güzel araziler içinde konumlanmış olan kampüs, 200 ve 400 kişilik derslikler ve dil ve multimedya laboratuvarları içerir. Ayrıca, ENU'nun yenilik ve girişimcilik merkezinin de bulunduğu bir yerdir.

 

Konaklama:

ENU şu anda şehir merkezi ve çevresinde üç mekânda 1,240 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Konaklama, ekonomik, modern ve üniversite personeli tarafından desteklenmektedir.

 

Websitesi: https://www.napier.ac.uk/

 

Üniversite