Kozminski Üniversitesi

Kozminski Üniversitesi, Polonya’nın başkenti Varşova’da 1993 yılında kurulmuş, sahip olduğu birçok akreditasyonla özel bir işletme okuludur. Üniversite Tüm lisans, yüksek lisans ve doktora programlarını İngilizce dilinde vermektedir. Uluslararası sıralama kuruluşların yaptığı değerlendirmeler sonucu yıllık üniversiteler sıralamasında çok iyi dereceye sahiptir, Kozminski Üniversitesi bu özelliği sayesinde Polonya’da eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok kabul almak istedikleri üniversitelerin başında gelir.

Dünyada sadece en iyi işletme okullarının alabileceği akreditasyonlar olan EQUIS, AMBA ve AACSB'ye sahip olmasıyla bu konuda oldukça önemli bir yer alır. Özellikle AACSB, Yale ve Harvard Üniversitesi gibi dünyanın en iyi üniversitelerinde bulunmaktadır. Bu özellikleri Kozminski Üniversitesi'ni Doğu Avrupa'nın en iyi işletme okulu yapmanın yanı sıra Polonya'daki en iyi özel üniversite ünvanını da yine üniversiteye getirir. 

19 adet bilimsel öğrenci kulübü bulunduran okul, 13 spor birimi ile öğrencilerine sosyal aktiviteler sunar ve eğitim gezileriyle beraber yaz ve kış kampları düzenler. Amfi tiyatrolar, kütüphane, fitness merkezi, kitap mağazası, posta ofisi, öğrenci kafeteryaları ve kantinleri gibi tesisleri geniş yerleşimli kampüsüyle öğrencilerine sunan üniversite, spor aktivitelerini de Akademik Spor Kulüpleri Birliği (ASA) desteğiyle düzenlemektedir. 

 Kozminski Üniversitesini tercih etmek için çok iyi nedenler vardır. Bu nedenlerden bazıları ise şöyledir;

  • Farklı ülkelerden birçok üniversite ile yapmış oldukları öğrenci değişim anlaşmaları
  • Farklı ülkelerden öğretim görevlileri ve öğrencileri ile uluslararası bir yapıya sahip olması
  • Avrupadaki en iyi işletme üniversitelerinden bir tanesi olması
  • Bir den fazla akreditasyona sahip olması

 

Üniversite