Birmingham Uluslararası Akademisi

University of Birmingham

Birmingham International Academy (Kaplan International Pathways)

 

Birmingham International Academy

Eğer bir Russel Group Üniversitesi olan University of Birmingham’da lisans eğitimi almak istiyorsanız ancak giriş şartlarını sağlamıyorsanız, Kaplan International foundation pathway programları ile size gerekli seviyeye ulaşabilirsiniz.

 

Birmingham International Academy (BIA), University of Birmingham kampusu içinde entegre bir şekilde bulunmaktadır ve harika çalışma ve sosyal alanları sunmaktadır. Birmingham'ın tüm foundation pathways öğrencilerini bir araya getirerek, BIA, çeşitlilik ve destekle dolu bir topluluk hissi sunmaktadır. Foundation pathways öğrencileri, kampüs genelinde çeşitli diğer binalarda da derslere katıldıkları için, bu program sayesinde lisans eğitiminize başlamadan önce üniversitenin bir parçası gibi hissedebilirsiniz.

Bu destekleyici öğrenme ortamında sadece akademik olarak başarılı olmakla kalmayacak, aynı zamanda çeşitli kültürleri anlama konusunda bilincinizi artıracaksınız, ki bu da kişisel gelişiminize katkı sağlayacaktır. Birmingham Üniversitesi akademisyenlerinden alacağınız dünya standartlarında eğitim ve BIA'nın Wellbeing ekibinin desteğiyle, genel üniversite deneyiminiz, akademik yolculuğunuzla ahenkli bir şekilde tamamlanarak en üst düzeyde tatmin edici ve zenginleştirici olacaktır.

Muhteşem, 250 dönümlük bir kampüs içinde bulunan Birmingham Üniversitesi, Russell Group'un prestijli üyelerinden biri olmasından kaynaklanan yenilik ve araştırma alanındaki güçlü itibarını kurmuştur. Üniversitenin araştırma projeleri, COVID-19'a küresel yanıttan iklim eylemi ve cinsiyet eşitsizliğiyle mücadeleye kadar çeşitli sosyal ve çevresel konulara katkıda bulunmuştur.

Üniversite, 150'den fazla ülkeden gelen 10.000'den fazla uluslararası öğrenci topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. Bu çeşitli üniversite, sadece dünyanın dört bir yanından insanlarla tanışmanıza değil, aynı zamanda parlak bir geleceğe hazırlamanıza da olanak tanır. Birmingham, mezun işverenleri tarafından Birleşik Krallık'ın en çok tercih edilen üniversitesi olarak sıralandığı (High Fliers Research 2021) bir yerdir, bu da mezuniyet sonrası kariyer hedeflerinizi başarma konusunda çok güçlü bir konumda olduğunuz anlamına gelir.

Birmingham International Academy’de uluslararası bir öğrenci olarak, Birmingham Üniversitesi’nin muhteşem kampüsündeki şaşırtıcı olanaklara erişim hakkına sahip olursunuz. Kampüste ikonik saat kulesi de dahil olmak üzere klasik mimarinin arasında, modern olanaklar arasında, son teknoloji Mühendislik Fakültesi'nden Birleşik Krallık'ın en büyük akademik kütüphanelerinden birine kadar pek çok şey bulunmaktadır.

Sunulan ekstra faaliyet olanaklarına gelince, Birmingham Üniversite'nin etkileyici 55 milyon sterlinlik spor ve fitness merkezinde 50 metrelik bir yüzme havuzu, squash kortları ve iki katlı bir spor salonu bulunmaktadır. Ayrıca, yeni bir hobiye başlamanın, bir beceriyi mükemmelleştirmenin veya yeni arkadaşlar edinmenin sayısız yolu olan 500'den fazla kulüp ve dernek bulunmaktadır.

Birmingham International Academy foundation pathway programları öğrencilere İngiltere'deki Birmingham Üniversitesi'ne giriş yapma fırsatı sunar. Bu pathway programları, doğrudan University of Birmingham'daki istedikleri lisans programına giriş gereksinimlerini karşılamayan öğrenciler için alternatif bir seçenektir.

Genel olarak, pathway programının nasıl işlediği şöyle açıklanabilir:

Kayıt: Öğrenciler, Birmingham Üniversitesi kampüsünde yer alan Birmingham International Academy’de sunulan bir Kaplan Pathways  programına kaydolurlar. Big Apple Company, başvuru belgeleriniz, program başlangıçları ve kabul koşulları konusunda sizi bilgilendirecek, kabul sonrasında da vize başvuru süreciniz için size destek sağlayacaktır.

Ders İçeriği: Pathway programı, öğrencilerin akademik becerilerini, İngilizce dil yeterliliklerini ve spesifik derece programlarında gerekli olan konu bilgisini geliştirmeye odaklanır. Program, Birmingham Üniversitesi 'nin belirli derece programlarının gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmıştır.

Yükselme: Pathway programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, istedikleri derece programına geçiş yapabilirler. Bu geçiş genellikle otomatiktir, öğrencilerin gerekli akademik kriterleri ve devam şartlarını karşılaması koşuluyla gerçekleşir.

Avantajlar: Pathway programları, uluslararası öğrenciler için destekleyici bir ortam sunar. Daha küçük sınıflar, ek dil desteği ve öğrencilere İngiliz eğitim sistemine uyum sağlama konusunda rehberlik gibi avantajlar sunarlar.

Üniversite Deneyimi: Öğrenciler, Birmingham Üniversitesi 'ne geçtiklerinde seçtikleri derece programına katılır ve öğrenimlerine üniversitenin tam akademik ve sosyal ortamında devam ederler.

Kaplan International Pathways programları, öğrencilere başarılı olabilmeleri için gereken becerilere ve bilgiye sahip olduklarından emin olmalarını sağlayan değerli bir basamak olarak hizmet eder. Ayrıca, öğrencilere üniversitenin akademik topluluğuna sorunsuz bir geçiş yapma imkanı tanırlar.

Birmigham International Academy’ de Sunulan Programlar

Foundation Certificate

  • Arts, Social Sciences, Business and Law
  • Engineering and Physical Sciences
  • Medical, Life and Geo Sciences
  • Medicine and Physiotherapy

Konaklama

Birmingham, hem uluslararası hem de İngiliz öğrencilere yönelik bir dizi konaklama seçeneği sunmaktadır, bu nedenle farklı geçmişlere sahip birçok kişiyle tanışma şansınız olacaktır. The Vale, Pritchatts Park ve Selly Oak öğrenci köylerinde farklı konaklama seçenekleri sunulmaktadır.

 

Big Apple ingiltere'de eğitim Ankara ofisi ile siz değerli öğrencilerimizi ingilterede Üniversite Eğitimine davet ediyor. Bu eşsiz tecrübeyi Big Apple Yurt Dışı Eğitim farkı ile yaşamak için ingiltere'de eğitim Ankara ofisimizi ziyaret ediniz. Detaylı bilgi için 0850 380 0505 numaralı ingilere'de eğitim destek hattından bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite