Polonya Ekonomi Üniversitesi

1925 yılında kurulan ve günümüzde Krakow'un en büyük 3. Üniversitesi olan Krakow Ekonomi Üniversitesi, İktisat ve Uluslararası İlişkiler, Finans, Ticaret bilimleri, İşletme ve Yönetim fakültesi olmak üzere 4 fakülteden oluşmaktadır.

17 dönümlük kampüsüyle, Krakow kentinin tarihi merkezinde bulunan ve ulaşım olarak çok güzel bir konumdadır, toplu taşıma sisteminin içeresinde yer almaktadır. Verdiği on binlerce mezunun yanında günümüzde 20 bin öğrenciye hizmet vermektedir. 

Üniversite bünyesinde çeşitli organizasyonlar ve öğrenci kulüpleri aktif olarak rol almaktadır. AIESEC, ESN ve SIFE bunlardan birkaçıdır. Ayrıca Beden Eğitimi ve Spor Merkezi, Yabancı Diller Yüksek Okulu, sağlık merkezi, çeşitli cafe ve restaurantlar, büfeler, Uluslararası Programlar ve Uluslararası İlişkiler Ofisi üniversite kampüsünde yer alan ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamaktadırlar.

Krakow Ekonomi Üniversitesi’nin çok kapsamlı bir eğitim ve araştırma merkezi bulunmaktadır. Modern ve yeni, büyük kütüphanesi, ücretsiz kablosuz bağlantı hizmeti sunan IT Merkezi, E-Learning Merkezi, Üniversite Basım ve Yayım Merkezi bulunmaktadır. Krakow Ekonomi Üniversitesi, bugün hemen hemen bütün Avrupa Birliği üniversitelerinde uygulanan Bologna Anlaşması’na tabidir ve bu doğrultuda 3 yıl lisans, 2 yıl master ve 3 yıl doktora esasına göre eğitim vermektedir.

Üniversite