IBS International Business School

Budapeşte

Budapeşte, Macaristan’ın başkentidir ve Avrupa’nın turistik, hareketli şehirlerinden biridir. Yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip olan şehirde, eğitim, kültür ve eğlence için çok sayıda seçenek mevcuttur. Şehrin her yerine uzanan metro ağı, ulaşım sorununu ortadan kaldırmıştır. Mimaride Avusturya-Macaristan imparatorluğu etkisini taşıyan şehirde yapıların görünümü Viyana’ya çok benzer. Budapeşte, ülkenin en önemli üniversitelerine ev sahipliği yapar ve bu nedenle öğrenci nüfusu oldukça fazladır.

IBS Budapeşte

IBS International Business School, Budapeşte ve Viyana‘da olmak üzere 2 kampüse sahiptir. IBS, 1991 yılında kurulmuştur ve dünya çapında yaklaşık 80 farklı ülkeden yüzlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Şu anda 8 Lisans ve 4 Yüksek Lisans programına sahiptir. IBS’in 2012 yılı itibariyle mezunlarının sayısı 3300'ün üzerindedir ve ilk mezunlarını 1995 yılında vermiştir. Özellikle işletme, yönetim, uluslararası ilişkiler gibi bölümlerde lisans ya da yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için ideal bir üniversitedir. 

IBS, University of Buckingham iş birliği ile hazırladığı programlardan başarı ile mezun olan öğrencilere, İngiltere University of Buckingham diploması vermektedir. IBS’ten mezun olan adaylar, doğrudan Buckingham diploması alırlarken, dileyen adaylar bir dönem daha okuyarak Macaristan IBS Diploması da alabilirler.

IBS'de uluslararası bir öğrenci olarak, İngiltere'de önde gelen modern bir üniversite olan Buckingham Üniversitesi'nden bir lisans derecesine sahip olabilir, gerçek anlamda uluslararası bir çalışma ortamını deneyimleyebilir, uluslararası alanda tanınan, yüksek kaliteli, yenilikçi yöntemler ile eğitim alabilirsiniz. Ayrıca, Macaristan'da ve yurtdışında staj seçeneği de dahil olmak üzere gelecekteki kariyeriniz düşünülerek tasarlanmış bir eğitim alırken Budapeşte’de canlı bir öğrenci hayatının da tadını çıkarabilirsiniz.

 

Üniversite