Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi (SWPS)

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi (SWPS), 1996 yılında kurulmuştur. Polonya’nın 5 farklı üniversite şehrinde (Varşova, Wroclaw, Sopot, Poznan ve Katowice) 8 fakültesi bulunan üniversitede 35 farklı programda yaklaşık 14.500 öğrenci lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim almaktadır. Bu özeliği ile SWPS Polonya’nın en büyük özel üniversitelerinden biridir. 

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi 35 farklı bölümde eğitim vermektedir. Üniversite özellikle Psikoloji ve İngiliz Filolojisi alanındaki bölümlerinde başarılıdır. Buna ek olarak üniversitede İngilizce olarak Uluslararası İşletme eğitimi de alabilirsiniz. SWPS üniversitesi öğrencilerine teknoloji ile bütünleşmiş ve eğitim alma kalitesini artıracak donanımlara sahip kampüsleri ile modern eğitim vermektedir. Polonya’da yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversitelerden biri olarak da SWPS üniversitesi öğrencilerine uluslararası bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Bu uluslararası eğitim olanağı sayesinde öğrenciler farklı kültürlerden arkadaşlar edinebilir ve farklı kültürleri yakından tanıyabilirler.

Üniversite, Atlantis ve Santander Universidades, New York the College of Saint Rose gibi değişim programlarıyla öğrencilerine bilgi ve tecrübe dağarcıklarını genişletme konusunda önemli imkanlar sunmaktadır.

Üniversite