Amerika'da Üniversite Yerleşim Programı

Amerika’nın sınırları içerisinde yaklaşık 5000 üniversite bulunmaktadır. Amerika’nın farklı bölgelerinde bulunan bu üniversiteler öğrencilere arzu ettikleri coğrafyada ve arzu ettikleri üniversitede eğitim görmek için oldukça geniş bir seçenek havuzu sunar.

Dünya’nın en prestjli üniversitelerine ev sahipliği yapan ülke, profesyonel eğitimci kadroları ile öğrencilere benzersiz bir eğitim fırsatı sunmaktadır. Ayrıca bilişim, ekonomi, teknoloji ve araştırma alanlarında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında bulunan Amerika, ülkesinde eğitim almış öğrencilerin bütün dünyada iş hayatına avantajlı başlamalarını sağlamaktadır.


Bütün ülkeye yayılmış olan çok çeşitli okulları sayesinde eğitim için gelen öğrencilere maddi açıdan da birçok farklı seçenek sunmaktadır. Okulların yapısına (College veya üniversite gibi), bulundukları bölgeye göre nerdeyse her bütçeye uygun üniversite bulmak mümkündür.

Dünya’nın hemen hemen her ülkesinden öğrenciye ev sahipliği yapan ülke, öğrencilerine yalnızca Amerika kültürünü değil, diğer birçok kültürü tanıma fırsatı sunmaktadır.


Ülkenin üniversite kabul politikası, öğrencilere LYS ve LGS sınavlarına girmeden lise diplomasına göre istediği ve hayal ettiği bölümde okuyup, sevdiği işi yapma olanağı sağlamaktadır.

Amerika, ülkesinde eğitim almış öğrencilere uluslararası diploma sahibi olma imkanı sunmaktadır. Ayrıca diplomaların YÖKtarafından da tanınması sayesinde eğitim ve iş hayatına Türkiye’de devam etmek isteyen öğrenciler bunu rahatlıkla yapabilirler.

Eğitim sistemini teoriden çok pratiğe odaklı şekillendiren ülke, bu sayede öğrencileri iş hayatına daha etkin hazırlayabilmektedir.


Ülkede bulunan üniversitelerde eğitim alıp lisans veya yüksek lisans diploması alan öğrenciler 1 yıl çalışma izni almaya hak kazanmaktadır, bu sayede eğitiminizi uluslararası bir firmada kazanacağınız iş deneyimi ile taçlandırmanız mümkündür.

Üniversite