Avusturya Üniversiteleri

Yüksek eğitim kalitesi, donanımlı kütüphaneleri ve öğrencilere sunduğu akademik çalışma ortamı ile Avusturya üniversiteleri dünyada kalitesini ispatlamıştır. Avusturya'daki  bir senelik okul ve geçim masraflarınız Türkiye'de sadece özel bir üniversiteye ödeyeceğiniz miktara denk gelmektedir. Gideceğiniz tüm üniversitelerin YÖK denkliği bulunmaktadır.

Avusturya'da Üniversite Eğitimi

Lisans eğitiminizi Avusturya'da bitirdiğiniz takdirde, herhangi bir sınav engeli olmadan yüksek lisans ve doktora eğitimine doğrudan geçiş imkânı elde edersiniz.

Aylık 600€ maaş ile sigortalı çalışma hakkına sahipsiniz.

Avusturya Üniversitelerinde kabul şartı olarak yabancı dil bilme zorunluluğu yoktur. Dili yetersiz olan öğrencilere lisans eğitimi öncesi bir yıl dil hazırlık programı verilmektedir.

Almanca ve İngilizce olmak üzere en az iki yabancı dili öğrenebileceğiniz çok dilli ve dünyanın değişik ülkelerinden gelen öğrencileri ile sizlere çok kültürlü bir ortam sunar.

Avusturya'daki yabancı öğrenciler senelik sadece € 760 harç ödemektedirler. Bu yönüyle de Avusturya üniversiteleri dünyanın en düşük ücretli üniversiteleri arasındadır.

Avrupa Birliği Ülkeleri MAVİ KART(BLUE CARD) uygulamasını başlatacaktır. Avusturya Üniversitelerinden mezun olan öğrenciler Avrupa'da iş buldukları takdirde mavi kart alarak çalışma ve oturum hakkına sahip olacaklardır.

Avusturya yüksek yaşam kalitesine sahip ülkelerin ön sıralarında gelmektedir. Hayat kalitesi yüksek, ulaşım problemini çözmüş, alt yapısı sağlam ve çoğu Avrupa ülkelerine göre suç oranı daha düşüktür.

Başkent Viyana 2010 yılında yaşam kalitesi açısından dünya 2.si olmuştur.

Avusturya’da Eğitim Giderleri

Dil hazırlık kursu € 820- 1500 fiyatları arasındadır. Bölüme geçildiğinde ise yıllık harç € 700- 1500 arasındadır.  

Avusturya’da Yaşam Giderleri

Öğrenciler konaklamalarını genellikle üniversite yurdunda yapmaktadırlar. Yurtların aylık kira bedeli € 250- 400 arasındadır.

Üniversite