De Montfort Üniversitesi

De Montfort University Leicester

 

De Montfort Üniversitesi Leicester (DMU), İngiltere'nin Leicester şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. Üniversite, 1992'de yürürlüğe giren Yükseköğrenim Kanunu uyarınca derece veren bir kuruluş olarak kurulmuştur. De Montfort Üniversitesi adı, 13. yüzyılın Leicester Kontu Simon de Montfort'tan alınmıştır.

 

 

 

 • Kuruluş Tarihi: 1992
 • Kuruluş Nedeni: Yükseköğrenim Kanunu
 • İsim Kökeni: Leicester Kontu Simon de Montfort
 • Öğrenci Sayısı: Yaklaşık 27,000
 • Personel Sayısı:3,240
 • Fakülteler:
 • Sanat, Tasarım ve Beşeri Bilimler
 • İşletme ve Hukuk
 • Sağlık ve Yaşam Bilimleri
 • Bilgisayar, Mühendislik ve Medya
 • Sürdürülebilir Kalkınma Hubu: BM'nin Barış, Adalet ve Güçlü Kurumlar girişimi
 • Öğretim Mükemmeliyeti: 2023'te Gümüş derece

De Montfort Üniversitesi Leicester, tarihi bir geçmişe, inovasyonla dolu bir geleceğe ve sürdürülebilir kalkınma ilkelerine odaklanan bir eğitim kurumudur. Yükseköğrenimdeki mükemmeliyeti ve BM'nin sürdürülebilir hedeflerine olan bağlılığı ile öne çıkmaktadır.

 

De Montfort Üniversitesi (DMU), sıcak ve çok kültürlü Leicester şehrinde, Londra'ya sadece bir saatlik mesafede yer almaktadır. DMU, kreativite ve inovasyonun hiçbir zaman klişelere teslim olmadığı canlı ve çok kültürlü bir merkezdir. Ödüllü öğretimin, dünya standartlarındaki tesislerin ve harika bir öğrenci deneyiminin mükemmel bir kombinasyonunu sunar. Foundation, lisans ve lisansüstü düzeyde pek çok kurs sunmaktadır, çoğu profesyonel akreditasyonlar, endüstri bağlantıları veya iş deneyimleri sunmaktadır. Her yıl 130'dan fazla ülkeden gelen 2,700'den fazla uluslararası öğrenci, De Montfort Üniversitesi’nde  eğitim almaktadır.

 

Leicester: Kültür ve Eğlence Dolu Bir Şehir

 

DMU, büyük bir tarih, heyecan verici dönüşüm ve gelecekteki başarıda Leicester şehrine olan büyük katkısından gurur duymaktadır. Çeşitli ve çok kültürlü, kendi özgüveni olan bir karaktere sahip olan Leicester, İngiltere'de yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirlerden biri olarak adlandırılmıştır. İngiltere'nin kalbinde yer alan Leicester, öğrencilere canlı bir eğlence, ticaret ve kültür merkezi sunar - şehir merkezi, DMU kampüsünden sadece  beş dakikalık bir yürüyüş mesafesindedir.

 

Leicester'da her gün farklı bir şey yapabilirsiniz: bağımsız, ilginç butiklerden yüksek cadde favorilerine kadar mağazalarda alışveriş yapabilir, özellikle Leicester Komedi Festivali'nde ağlayana kadar gülebilir veya sayısız kulüpte şafağa kadar dans edebilirsiniz. Alternatif olarak, şehrin çeşitliliği ve kültürü sayesinde öğrenciler, dünya mutfağını keşfedebilir, müzelerden tiyatrolara ve sinemalara kadar çeşitli seçeneklere sahip olabilir. Sadece dışarıda dinlenmek isteyenler için Leicester, harika parklar ve bahçelere sahiptir.

 

Neden De Montfort Üniversitesi Leicester’i Seçmelisiniz?

 

Yüksek Kaliteli Eğitim: DMU, Teaching Excellence Framework'te (Öğretim Mükemmeliyet Çerçevesi) Altın - yani mümkün olan en yüksek standart - elde etmıştir. Bu, DMU'da sunulan olağanüstü öğretimin ve öğrenimin tanınmasını ve öğrencilere olan olumlu etkisini gösterir.

 

Öğreniminize Yatırım: Leicester'deki De Montfort Üniversitesi kampüsünün 136 milyon sterlinlik modernleştirilmesi, öğrencilerin hak ettiği modern ve ilham verici bir ortamı yaratmıştır ve DMU'nun yaptıklarına ve ne olduklarına duyulan güveni yansıtmaktadır.

 

Olağanüstü Öğrenci Desteği: DMU, öğrencilerin sağlığı ve refahına odaklanan bir ortam yaratmaya adanmıştır. Bu, gelişimlerini ve çalışmalarını destekleyen kaynakları sağlamayı, başarılı olmalarına ve tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmayı içerir.

 

Ulaşımı Kolay Kampüs ve Tesisler: DMU, araştırma mükemmeliği, yenilikçi düşünce ve mülklerimiz için iddialı planları birleştirerek başarılı bir şekilde sürdürülebilir bir dünya şekillendirmeyi taahhüt etmiştir.

 

De Montfort Üniversitesi ile Leicester'da öğrenim görmek, yüksek kaliteli eğitim ve zengin kültürel deneyimin birleşiminden faydalanmanın kapılarını aralar. Sizi bekleyen heyecan verici bir öğrenci yaşamına adım atmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Websitesi: https://www.dmu.ac.uk/home.aspx

Üniversite