Krakow Teknoloji Üniversitesi

1945 yılında kurulan Krakow Teknoloji Üniversitesi mühendislik ve teknik bilimler alanında 60 yıldır eğitim vermektedir. 55 binin üzerindeki mezunuyla Polonya’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Üniversite, 7 fakültede, Lehçe ve İngilizce dillerinde eğitim vermektedir. Öğrenciler Lehçe dilinde 19 lisans, 16 yüksek lisans ve 1 doktora programında eğitim alabilmektedir. İngilizce dilinde ise bir lisans, 9 yüksek lisans ve bir doktora programında eğitim verilmektedir. 

Üniversite, 2008 yılında Newsweek Polonya tarafından Polonya’daki en iyi teknik üniversite olarak gösterilmiştir. Okul mezunları yüksek nitelikleri nedeniyle işverenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Krakow Teknoloji Üniversitesi bünyesinde aktif ve etkin bir şekilde çalışan uluslararası ofisi vasıtasıyla, yabancı öğrenciler için fevkalade bir alternatif olmuştur. Okul, başarı ile tamamladığı uluslararası anlaşmalarından dolayı Avrupa Birliği ülkelerinin dışında ABD, Kanada, Meksika, Avustralya, Japonya, Tayvan, Singapur ve Güney Kore ’ye kadar çeşitli ülkeler ile ortak olarak değişim programları uygulamaktadır. Öğrencileri için 4 farklı yurtta 2200'den fazla odayla hizmet veren Üniversite tüm bu alan içerisinde öğrencilerine kablosuz internet erişim olanağı da sunmaktadır. 

Beden Eğitimi ve Spor Merkezi’nde iki tane spor salonu, aerobik salonu, tenis kortları, yüzme havuzu, 42 farklı spor dalı ile ilgili sportif kulüpleri bünyesinde barındıran kurum, bu alanlarda öğrencilerine sundukları imkanlar ile Polonya'daki teknik üniversiteler arasında lider konumdadır. 

Krakow Teknoloji Üniversitesindeki eğitim hayatınız boyunca çok kaliteli bir eğitim alırken sosyal olarak çok keyifli zamanlar geçirebileceksiniz. Hem akademik olarak hem de bireysel anlamda kendinizi geliştirme fırsatınız olacaktır.

Üniversite