University of Bristol International Foundation Programme

University of Bristol

University of Bristol International Foundation Programme – Kaplan International Pathways

 

Bristol Üniversitesi, önde gelen bir Russell Group kurumu olup, araştırmalarla yeni ufuklar açan ve sizin gibi öğrencilere olanaklar sunan saygın bir üniversitedir. Gerçekten özel bir yerdir ve size parlak bir geleceğin kapısını açabilir.

 

Farklı Düşünmeyi Öğrenin!

Bristol Üniversitesi'nde bağımsız düşünceye teşvik edilirsiniz. Yenilikçi müfredatlar ve araştırma odaklı öğretim, mezun olduktan sonra iş ve sosyal hayatta başarılı olmanız için gereken becerileri geliştirmenize yardımcı olacaktır. Russell Group üniversitesi olarak, Bristol Üniversitesi programları, üniversite kampüsünde gerçekleşen araştırmalardan doğrudan etkilenir, bu yüzden güncel bilgilerden faydalanma şansını elde edersiniz. Ayrıca, üniversitenin birçok uluslararası araştırma iş birliği bulunmakta olup, pratik deneyim müfredatlara entegre edilir, bu yüzden size birçok heyecan verici fırsat sunulur. İş, hükümet ve toplum sektörlerinde gerçek dünya projelerinde çalışma şansınız dahi olabilir.

Bristol öğrencisi olarak, destekleyici bir akademik topluluğun parçası olursunuz; size destek sağlamak amacıyla Okullarda ve size ayrılan konaklama yerlerinde danışmanlar bulunur. Geniş bir kulüp ve dernek yelpazesi ile katılma şansınız olacak ve dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle tanışarak harika bir öğrenci deneyimi ve canlı bir sosyal hayat yaşama beklentiniz olabilir. Bristol şehri kendisi de öğrenci olmak için çok samimi ve hoşgörülü bir yer olduğundan, kendinizi hemen evinizde hissedeceksiniz!

 

Keşfedin: Dinamik ve Hoşgörülü Bir Şehir

Bristol, dinamik ve hoşgörülü bir şehir olan bir enerji merkezi olarak bilinir. Bristol Üniversitesi, şehrin kalbinde yer alır; burada yaratıcı enerji ve çeşitli bakış açıları bir araya gelerek farklı olmaktan gurur duyan canlı bir topluluk oluşturur.

 

Sürekli İlerleme

Bristol, yenilikçiliğin uzun bir geleneğine sahiptir ve günümüzde dahi sınırları zorlamaya devam eder. Şehir çevresinde yer alan öncü teknoloji ve araştırma şirketleriyle, Bristol, kutunun dışında düşünen birçok yaratıcı bireye ev sahipliği yapar. Bu dinamik ruh ve enerjik ortam, şehri sürekli olarak ileri taşır.

 

Çeşitliliği Kucaklama

Bristol aynı zamanda çeşitliliği kucaklar. Dünyanın dört bir yanından insanlar burayı evleri haline getirmiştir ve şehirde yaklaşık 100 farklı dil duyabilirsiniz. Tapınaklar, camiler, sinagoglar, kiliseler ve meditasyon merkezlerinin yanı sıra hemen hemen her mutfak için özel bakkal ve restoranları içeren Bristol, çok kültürlü bir toplumun parçası gibi hissettirir. Bristol'de hoş karşılanacak ve evinizde hissedeceksiniz.

 

Unutulmazı Kutlama

Bristol, farklı olmaktan cesaret alan bir hoşgörü şehridir. Bu, Avrupa'nın en büyük sokak sanatı festivali olan Upfest'e ev sahipliği yapması gibi birçok sanatsal etkinlikle kendini gösterir. Bu tür dinamik ve sanatsal ortam, şehrin en ünlü sanatçılarından biri olan Banksy gibi sanatçıları ilham verir.

 

Yerel İşletmeleri Destekleme

Şehir, küçük işletmeleri desteklemekten gurur duyar ve özel fırıncılardan eşsiz bar ve kafelere kadar her şeyi bulabilirsiniz. Birleşik Krallık'taki bağımsız mağazaların en uzunlarından biri olan Gloucester Road boyunca gezinebilir ve favorilerinizi bulabilirsiniz.

 

International Foundation Programı

Uluslararası bir öğrenci olarak, lisans eğitimine hazırlık yapmanızı sağlayacak bir pathway programına ihtiyacınız olabilir veya bundan fayda sağlayabilirsiniz. Bazen ulusal eğitim sistemlerindeki farklılıklar veya akademik veya dil niteliklerinizi geliştirmeniz gerektiğinde bir pathway programına katılmanız gerekebilir.

 

University of Bristol'de, bu tür bir pathway programı olan International Foundation programına katılabilirsiniz. Üniversitenin uzman kadrosu, İngilizce dil seviyenizi, akademik becerilerinizi ve alan bilginizi geliştirmeniz konusunda size rehberlik edecektir. Programı gereken düzeyde başarıyla tamamladığınızda ve devam şartını yerine getirdiğinizde, lisan programına kesin giriş hakkınız olacaktır. Pathway programınız süresince, üniversitenin mükemmel olanaklarına ve kaynaklarına erişiminiz olacak, bu da sizi lisans programınıza başlamadan önce tam bir University of Bristol öğrencisi haline getirecektir.

University of Bristol International Foundation Programme

  • International Foundation Programme Arts and Humanities
  • International Foundation Programme Science, Technology, Engineering and Mathematics
  • International Foundation Programme Social Sciences and Law
  • International Foundation Programme Plus Arts and Humanities
  • International Foundation Programme Plus Science, Technology, Engineering and Mathematics
  • International Foundation Programme Plus Social Sciences and Law

 

Konaklama

Şehir merkezindeki konaklama olanakları arasında King Square Studios ve Zinc Quarter gibi seçenekler bulunmaktadır. Her ikisi de özel bir yatak odası ve banyo sunar, ayrıca ortak veya özel mutfak imkanına ve harika paylaşımlı sosyal alanlara sahiptir.

 

 

Üniversite