Varşova Ekonomi Üniversitesi (SGH)

Polonya'da ekonomi alanında eğitim veren en eski devlet üniversitesi olan SGH, Bologna kriterleri çerçevesinde eğitim verir, ekonomi ve sosyal bilimler alanlarında öğrencilerine lisans, master ve doktora düzeylerinde çeşitli program seçenekleri sunar. Master derecesinde -MBA de dahil olmak üzere- İngilizce ve lehçe dillerinde doksandan fazla farklı eğitim ve bölüm seçeneği ile dikkat çekmektedir.

Dünya çapında sahip olduğu 200’den fazla üniversite iş birliği ile Varşova Ekonomi Üniversitesi, yıl boyunca çeşitli uluslararası araştırma, toplantı, seminer gibi etkinlikleri düzenlemektedir. Ayrıca her yıl dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere de eğitim vermektedir. Bu yapısı ile bünyesindeki öğrencilere çeşitli kültürleri tanıma fırsatı sunmaktadır.

Okulun tercih edilmesindeki en büyük avantajlarından bir tanesi ise, ekonomi alanında dünyada eğitim veren 27 tane üniversitenin ve 65’dan fazla çok uluslu şirketin oluşturduğu CEMS (the Global Alliance in Management Education) üyesi olması ve CEMS Master of International Management Programı’nı etkin bir şekilde uygulamasıdır. Günümüzde, dünyada çeşitli 35 ülkeden 2.400’den fazla genç mezun Financial Times tarafından dünyanın 1 numaralı Msc. Programı olarak lanse edilen bu master programına katılmaktadır. Üniversite aynı zamanda üye olduğu PIM – Partnership in International Management sayesinde de dünya çapındaki MBA öğrencileri arasında değişim programları uygulamaktadır. 

 Tarihi Varşova kentinin merkezinde konumlanmış olan Varşova Ekonomi Üniversitesi'nin kampüsü konumu itibari ile çok özel bir yerdedir. Kampüsün içinde bulunan binalarında sürekli donanımsal olarak iyileştirilmeler yapılmış ve 5 modern binaya çevrilmiştir. Okulun sosyal ve spor olanakları gelişmiştir. Yüzme havuzu, tırmanma duvarı, fitness salonu gibi tam donanımlı spor kompleksleri, 1000 kişi kapasiteli yurt binası ve ekonomi alanında Polonya’nın en geniş kaynaklarını barındıran bir kütüphaneye sahiptir.

Üniversite