Big Apple Company Work and Travel 2020 Covid-19 Güncel Yol Haritası

Sevgili SWT 2020 Katılımcılarımız, 

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi, birçok sektör gibi yurt dışı eğitim sektörünü de ne yazık ki etkilemiş, ürün ve hizmetlerin sunulmasında büyük aksamalara yol açmıştır. Bu kapsamda Work and Travel programı da bu olumsuz süreçten etkilenmiş ve uygulanma esaslarında bazı değişikliklere gidilmiştir.


Big Apple Company, pandeminin başladığı Mart ayı itibarı ile, Amerikan hükümetinin seyahat ve eğitim alanındaki basın açıklamalarını, Amerika’daki Work and Travel sponsorlarının adımlarını ve Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye Büyükelçiliği ve Konsolosluğu'nun yaptığı açıklamaları yakından takip etmiş bu olağanüstü durum karşısında tüm risk analizlerini yaparak yol haritasını Work and Travel Programı kuralları çerçevesinde katılımcı yararına olacak şekilde belirlemiştir.


Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosluğu Work and Travel programı hakkında en son gelişmeyi 13 Mayıs 2020 tarihinde bizler ile paylaşmıştır. Konsolosluk, gönderdiği bilgilendirme mailinde tüm vize randevularının 3 Temmuz’a kadar iptal edildiğini bildirmiştir. Vize randevularının mümkün olan en yakın sürede açılacağını umut etmekteyiz.

Aynı şekilde Amerika’daki resmi program sponsorumuz 12 Mayıs 2020 tarihinde katılımcılarımıza ve bizlere göndermiş olduğu e-postasında Work and Travel programının devam ettiğine vurgu yaparak 2020 Summer Work and Travel programına devam etmek isteyen katılımcıların Amerika’da sağlıkları ve güvenlikleri öncelikli olacak şekilde programa katılımından mutluluk duyacağını ifade etmiştir.

Big Apple Company olarak katılımcımızın sağlığı ve güvenliği her zaman olduğu gibi yine önceliğimizdir. Bu kapsamda programa devam etmek isteyen katılımcımızın Amerika’da bulunacağı süre boyunca sağlık sigortasının Covid-19’u kapsayacak şekilde genişletildiğini bildirmek isteriz. Programa devam etmek isteyen katılımcılarımız konsolosluğun vize randevularını açmasını beklemek durumundadır. İşverenler iş başlangıç tarihleri konusunda esnek oldukları için programa 2020 yılında devam etmek isteyen katılımcılar, sürecin netleşmesini beklemelidirler. Eğer vize randevuları yeniden ileri bir tarihe ötelenirse 2021 Work and Travel programında kesintisiz kredi aktarım hakkı olacaktır. 

Yine bu ilke çerçevesinde bu sene programa katılamayacak öğrencilerimizi de mağdur etmemek adına olası çözümlerimiz aşağıda yer almaktadır.

Programa 2020 sezonunda devam etmek istemeyen katılımcılarımızın program ödemeleri 2021 Work and Travel Programına kesintisiz bir şekilde kredi olarak aktarılacaktır. 2020 SWT katılımcılarımıza olası fiyat artışları yansıtılmayacaktır.

Son sınıfta olan veya çeşitli nedenlerle 2021 yazında Work and Travel programına katılamayacak olan katılımcılarımıza Big Apple Company bünyesinde uygun bir başka program sunularak bu programlarda uygun indirimler sağlanacaktır. Eğer katılımcı kendisine uygun bir program bulamazsa, program iptali gerçekleştirilebilir. Programını iptal etmek isteyen katılımcılar makul cayma bedeli kesintisi ile iadelerini Ocak 2021’de alabileceklerdir. Bu miktar, program aşamasına göre belirlenecek olup mevcut hizmet aracılık sözleşmesinde yer alan cayma bedelinden (500 USD) daha yüksek bir rakam olmayacaktır.

Resmi program sponsorumuzun, Amerikan Büyükelçiliği'nin, Amerikan Başkonsolosluğu'nun ve Big Apple Company’nin resmi web sitesi, resmi sosyal medya hesapları, bilgilendirme e-posta veya mesajları dışında sosyal medya, yazılı, basılı ve görsel medyada yer alacak haber ve ithamlara itibar etmeyiniz.

Big Apple Company resmi kurumların toplum sağlığını koruma amaçlı aldığı önlemlerde herhangi bir değişiklik söz konusu olduğunda üstte bahsedilen koşullarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Tüm katılımcılarımıza ve kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Big Apple Company

E-mail: info@bigappleturkey.com

Telefon: +90 850 380 0505